UAB “Ramnet”
Klientų aptarnavimo skyrius:
 Adresas: Stoties g. 30, Panevėžys
 Darbo laikas: I-V: 9-18 val, VI: 10-14 val
Telefonai pasiteiravimui / gedimų registravimui:
 Panevėžyje, Ramygaloje, Pasvalyje: 8-700-66000, 8-600-65058
 Ariogaloje: 8-679-55637
El. paštas: info@ramnet.lt
Skype: ramnet.lt
Facebook: internetas.ramnet


Home/Informacija klientams
Informacija klientams 2017-11-24T10:25:24+00:00
Už  paslaugas galima sumokėti loterijos „Perlas“ terminaluose, prekybos centrų „Maxima“ kasose arba „Lietuvos paštas“ skyriuose. Su savimi reikia turėti sąskaitą-faktūrą arba sutarties pasirašymo metu Jums išduotą apmokėjimo kortelę su brūkšniniu kodu. Naudojant kortelę su brūkšniniu kodu, įmoką priimančiam darbuotojui reikia pasakyti norimą apmokėti sumą, priešingu atveju pagal nutylėjimą bus nuskaičiuota 15 Eur suma.
Pastaba: Informuojame, kad įmoka, mažesnė už 5 Eur  yra apmokestinama  0,5 Eur suma.

Apmokėti už internetą galima ir atliekant banko pavedimą į sutartyje nurodytą atsiskaitomają sąskaitą.

Dėmesio! Mokėjimo pavedime nepamirškite nurodyti mokėtojo kodo!

Taip, prie interneto kabelio galima prijungti ir daugiau nei vieną kompiuterį. Esant poreikiui vienu metu naudotis keliais stacionariais kompiuteriais ir neplanuojant jungti bevielių įrenginių yra reikalingas tinklo šakotuvas (switch). Norime atkreipti dėmesį, kad prie tinklo šakotuvo (ir tuo pačiu prie interneto) galima prijungti tik tuos įrenginius, kurie turi standartinę interneto kabelio jungtį RJ-45.

Bevielis maršrutizatorius

Bevielis maršrutizatorius

Tinklo šakotuvas

Tinklo šakotuvas

Norint internetą naudoti ir stacionariame, ir nešiojamame (ar planšetiniame) kompiuteryje ar išmaniajame telefone (be laidų) yra reikalingas bevielis maršrutizatorius. Paprastai maršrutizatoriuje įtaisytas vienas lizdas interneto kabeliui ir keturi lizdai kompiuterių pajungimui laidu. Be to, bevielis maršrutizatorius dar turi integruotą anteną, kurios pagalba namuose galima sukurti bevielį interneto tinklą. Primygtinai rekomenduojame apsaugoti bevielį tinklą slaptažodžiu (nustatyti WPA, WPA2 kodavimą), tada prie jo galės prisijungti tik tie asmenys, kuriems Jūs leisite prisijungti atskleisdamas prisijungimo slaptažodį

Šią papildomą įrangą esant poreikiui galite įsigyti bet kurioje kompiuterinės įrangos prekybos vietoje, o mūsų meistrai Jums pageidaujant ją sukonfigūruos ir prijungs.

Interneto tiekimo bazinės stotys yra nuolat kontroliuojamos ir veikia pakankamai stabiliai, todėl dažnai dėl interneto dingimo kompiuteryje būna kalta kliento įranga, esanti jo namuose. Prieš registruojant gedimą, rekomenduojame atlikti šiuos veiksmus:

1. Patikrinkite ar įranga įjungta:
Jei internetas Jums yra tiekiamas bevieliu ryšiu, visų pirma patikrinkite ar antenos maitinimo blokelis yra įjungtas į elektros lizdą. Ant antenos maitinimo blokelio turi šviesti indikatorinė lemputė. Jei naudojate maršrutizatorių, patikrinkite ar jis veikia, ar jo korpuse šviečia indikatorinės lemputės. Jei indikatoriai nešviečia, galimas gedimas Jūsų elektros tiekimo sistemoje (nėra kontakto rozetėje, ilgintuvo lizde). Patikrinkite ar tvirtai įstatyti visi įrangos laidai, pabandykite įrenginius įjungti į kitą elektros lizdą.

2. Patikrinkite, ar teisingai sujungti laidai:
Patikrinkite ar nesukeisti interneto kabeliai antenos maitinimo blokelyje ir maršrutizatoriuje.
Kabelis, jungiantis išorėje esančią anteną su antenos maitinimo blokeliu turi būti įjungtas į maitinimo blokelio lizdą su užrašu „POE“.
Kabelis, jungiantis antenos maitinimo blokelį su kompiuteriu ar maršrutizatorimi vienu galu turi būti prijungtas prie antenos maitinimo blokelio lizdo „LAN“, o kitu galu – prie kompiuterio tinklo plokštės arba maršrutizatoriaus įvadinio lizdo (tai vienas iš galinėje sienelėje esančių lizdų, įrengtas atskirai nuo kitų lizdų grupės, paprastai mėlynos spalvos)

Jei nenaudojate maršrutizatoriaus, laidai turi būti sujungti taip:

Jei naudojate maršrutizatorių, laidai turi būti sujungti taip:

su_rout

3. Perkraukite įrangą:
Išjunkite antenos maitinimo blokelį ir maršrutizatorių (jei naudojate) iš elektros lizdo, palaukite maždaug 10 sekundžių ir vėl įjunkite. Palaukite keletą minučių kol įranga susijungs su bazine stotimi ir patikrinkite internetą dar kartą.

4. Patikrinkite internetą kituose įrenginiuose:
Pabandykite patikrinti interneto ryšį kitame kompiuteryje, mobiliajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje (jei naudojate bevielį maršrutizatorių). Jei internetas kituose įrenginiuose veikia, greičiausiai problema yra tik tame kompiuteryje. Patikrinkite ar neišjungtas bevielis ryšys jame (paprastai tam yra įrengtas jungiklis arba naudojama klavišų kombinacija).

Jei aukščiau aprašyti veiksmai nepadeda ir intenetas vistiek neveikia, registruokite gedimą ir meistrai artimiausiu metu su Jumis susisieks.

Nakties metu tiems klientams, kuriems internetas tiekiamas bevieliu ryšiu, interneto greitaveika padidinama. Reali greitaveika priklauso nuo tinklo apkrovos ir gali būti iki dviejų kartų didesnė nei priklausanti pagal planą.
Nakties greitaveika įjungiama nuo 23 val. vakaro iki 8 val. ryto.

Bendrovės galinės įrangos ir/arba Bendrovės įrangos gedimų šalinimas Nemokamai
Bendrovės atstovo iškvietimas abonento galinės įrangos ir (arba) abonento kompiuterio ir (arba) kompiuterio programinės įrangos gedimams šalinti: mieste/užmiestyje iki 25km 5 €/10€
Sąskaitos Faktūros siuntimas neregistruotu paštu – atvirlaiškiu kas mėnesį 0,30 €/mėn
Bevielio ryšio maršrutizatoriaus nuoma 1 €/mėn
Įrengimo metu sunaudojus daugiau nei 10metrų FTP/UTP kabelio papildomai yra apmokestinami papildomi metrai 0.30 €/m
Papildomo abonento kompiuterio prijungimas (už kiekvieną, pradedant antruoju) 2 €
Unikalaus išorinio IP adreso priskyrimas kompiuteriui/abonentui prašant 3 € (vienkartinis)
Interneto prieigos paslaugos išjungimas abonento prašymu, jei sutartis terminuota. (Ijungimas nemokamas). 3 €
Interneto prieigos laikinas paslaugos įjungimas/išjungimas, jei sutartis neterminuota. 1,5 €
Įmonės iniciatyva už skolas atjungtos interneto prieigos paslaugos pakartotinis įjungimas (tik likvidavus įsiskolinimą) 1,5 €
Statinio Išorinio IP adreso priskirimas 5 €
Abonento kompiuteryje esančios programinės įrangos, nesusijusios su interneto prieigos paslauga, diegimo ir derinimo darbai 15 €/val
Abonento kompiuteryje esančios programinės įrangos, nesusijusios su interneto prieigos paslauga diegimo ir derinimo darbai nuotoliniu būdu 15 €/val
Kompiuterių tinklo tiesimo ir derinimo darbai, periferinės įrangos diegimas abonento kompiuteryje 15 €/val